ناخدا خورشید
تا این لحظه برای 5389 فیلم ، 2108 سریال و 2294 نمایش صفحه ایجاد شده است. چنانچه مایل هستید ورود اطلاعات اثر یا آثار هنری خاصی در الویت قرار بگیرد، پیشنهاد خود را از طریق صفحه “ تماس با ما ” ارائه فرمایید.
دیدگاه هنرمندان پیرامون فیلم ها
هنوز اطلاعاتی برای این بخش قرار نگرفته است
فیلم ناخدا خورشید
۷
لطفا نظر بدهید.
کارگردان:
ناصر تقوایی
نام :
نام خانوادگی :
نام لاتین:
+
نویسنده:
ناصر تقوایی
تهیه کنندگان :
محمدعلی سلطان زاده
هارون یشایائی
بازیگران:
احمد علی نژاد
اصغر بیچاره
پروانه معصومی
جعفر محدث
جعفر والی
داریوش ارجمند
رضا بابلیان
سعید پورصمیمی
عبدالجواد روشن
علی اصغر گرمسیری
علی نصیریان
غلامحسین نقشینه
غلامرضا گرشاسبی
فتحعلی اویسی
محمد نمازی
سال ساخت:
1365
ژانر :
حادثه ای
شرح:
خواجه ماجد، ناخدا خورشید را لو می دهد و بار قاچاق لنج ناخدا به آتش کشیده می شود. دلالی به نام فرحان که می خواهد چند فراری سیاسی را از مرز آبی عبور دهد وارد بندر می شود. او با ناخدا خورشید تماس می گیرد. ناخدا که احتمال می دهد لنجش را مصادره کنند با فرحان همکاری می کند و چند مرد را که ظاهراً در ترور حسنعلی منصور، نخست وزیر، دست داشته اند به آن سوی آب می رساند. پس از آن چند تبعیدی نیز از فرحان می خواهند که اسباب فرار آنان را فراهم کند. ناخدا این بار نیز با اکراه به این ماجرا کشیده می شود. تبعیدی ها پیش از فرار خواجه ماجد و مباشرش را می کشند و مرواریدهای او را می ربایند. فرحان و دستیار ناخدا نیز کشته می شوند و در نزاع خونینی که میان تبعیدی ها و ناخدا در می گیرد، همگی از پای در می آیند...

نظرات مردم:
فیلم ناخداخورشید را چندباری که از شبکه های تلوزیونی نمایش داده شده دیدم فیلم بسیار جالب و بازی بازیگران توان و فیلمنامه ای جالب می باشد.
0